
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хто і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
Іван Франко
Книга, без перебільшення, є одним із найбільших чудес та скарбів, яке створило людство. На своєму блозі я вирішив викласти список улюбленої літератури, якою готовий ділитися із добрими людьми, котрі дійсно хочуть читати. Список буде поповнюватися, адже зараз це ті книжки, які є зі мною у Згурівці. Тому я би скоріше назвав його бібліотекою націоналіста :-)
Отже, друзі, моя бібліотека відкрита для Вас!
Хочете взяти книгу - пишіть мені (тисніть на іконку):
Книгами ділюся з тими:
1. кого знаю (хоча б віртуально);
2. хто справді читатиме;
3. хто оперативно повертатиме;
2. хто справді читатиме;
3. хто оперативно повертатиме;
4. хто бережно ставиться до книги.
З.І. Для переходу на сторінку книги натискайте на її назву.
З.І. Для переходу на сторінку книги натискайте на її назву.
Спільнокнига "4UBook":
"Очима районного гебіста", Володимир Ушенко

Надзвичайно цікава тим, що у 80-х роках автор працював у Згурівському районі, тому навіть зі зміненими іменами та без прізвищ зрозуміло, про кого й про що розповідає колишній гебіст.
"Маршал Жуков і українці у Другій світовій війні", Левко Лук'яненко

Левко Лук’яненко – один із тих, чиє ім’я закарбовано в українській історії: політв’язень радянського режиму, дисидент, учасник Української Гельсінської групи та політичний діяч незалежної України, Герой України, письменник, автор Акту про Незалежність України. Він був депутатом I, II, IV та V скликань, але у 2007 році вирішив остаточно піти з політики.
"Холодний Яр", Юрій Горліс-Горський

Книга розповідає про збройну боротьбу за Українську державу під жовто-блакитним прапором УНР та чорним прапором Холодного Яру, на якому було написано: "Воля України – або смерть!" Події відбуваються на теренах сучасних Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей, у Києві, Полтаві й на території тодішньої Польщі.
"За волю України", Віктор Ревегук
“За радянських часів тема українського повстанського руху з відомих причин була закритою. Офіційна історіографія однозначно трактувала повстанську боротьбу в Україні як вияв “українського буржуазного націоналізму”, “куркульський бандитизм” тощо. Це і не дивно, адже будь-який окупант прагнення поневолених до свободи називав “бандитизмом”. Лише за умов державної незалежності України широкому загалу повертаються вирвані сторінки нашої історії, історії трагічної і водночас героїчної”, – підкреслює автор у вступному слові.
"Націоналізм", Дмитро Донцов

Дмитро Донцов відомий український філософ і політик перший в Україні виступив з ідеями, що були протиставлені Марксизму (що набув популярності в Європі) та демократизму (який пропагувався, в Україні, у роботах Драгоманова).
"Степан Бандера", Микола Посівнич

У книзі Микола Посівнич описав, якою людиною був Степан Бандера, розповів про його біографію, політичний та історичний шлях. В книзі спростовані багато міфів, які тяжіють над Степаном Бандерою, та розказано деякі маловідомі факти. Книга орієнтована на пересічного читача.
Книга історика та письменника Миколи Посівнича "Степан Бандера" є частиною серії "Українці: історія нескорених".
"Моє життя та робота", Генрі Форд

Ця книга - історія його успіху та життя.
"Степан Бандера у документах радянських органів державної безпеки (1939-1959)", Том 1. Володимир Сергійчук
Видання розраховане на всіх, хто цікавиться постаттю Степана Бандери та історією українського національно-визвольного руху в XX столітті. Том 1.
"Степан Бандера у документах радянських органів державної безпеки (1939-1959)", Том 2. Володимир Сергійчук

Видання розраховане на всіх, хто цікавиться постаттю Степана Бандери та історією українського національно-визвольного руху в XX столітті. Том 2.
"Чорна книга комунізму. Злочини, терор і репресії", Стефан Куртуа, Ніколя Верт, Жан-Луї Панне, Анджей Пачковський, Карел Бартошек, Жан-Луї Марголен
Чорна книга комунізму з’явилася, за твердженням її провідного автора Стефана Куртуа, як своєрідна реакція на дивний стан однобічного підходу до проблем тоталітаризму в світі, коли численні дослідники й політики ретельно займалися проблемами нацизму, а тим часом комунізм, як страхітлива світова практика та ідеологія ХХ ст., дотепер не дочекався міжнародного морального та кримінального трибуналу. Більше того, послідовники, а навіть найбільші злочинці цієї системи в деяких країнах, зокрема в Азії, продовжують свою практичну діяльність.
"Провал: таємниці київського життя", Георгій Бурсов

"Микола Міхновський: Життя і Слово", Федір Турченко

На основі широкої джерельної бази, зібраної буквально по крихтах в різних архівосховищах України, відтворено біографію М.І. Міхновського, розвінчано багато історіографічних міфів навколо цієї непересічної особистості
"Многії літа. Благії літа. Заповiдi 104-рiчного Андрiя Ворона – як жити довго в щастi i радостi", Мирослав Дочинець

"Вірші з війни", Борис Гуменюк (розширена видання)

Про війну і душу сьогодні можна писати тільки так, як пише Борис Гуменюк. Саме за збірку «Вірші з війни» автор став лауреатом літературної премії ім. В. Свідзінського. І саме таким поетам віриш, адже Борис Гуменюк вважає своїм кредо "життя як творчість і творчість як життя", – найкращий тому доказ те, що більшість віршів цієї збірки написані під свист ворожої артилерії в с. Піски, де Борис тримає лінію оборони у складі добровольчого батальйону ОУН.
"Вірші з війни", Борис Гуменюк (перше видання)

В 2006 року Борис Гуменюк став членом Національної спілки письменників України, автор книжок "Лук'янівка", "Острів" та зовсім свіжої книги "Вірші з війни" (2014 р.), яка стала бестселлером на Форумі видавців у Львові. Б. Гуменюк також відомий, як автор проекту "Українські книги — українським тюрмам", Координатор проекту "Інша література".
Немає коментарів:
Дописати коментар