субота, 27 січня 2018 р.

Звіт про депутатську діяльність у 2017 році

У Київській обласній раді:

- Голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу та земельних відноси
- Член Президії Київської обласної ради
- Член фракції ВО «Свобода»

Шановні жителі Згурівщини! Дотримуючись принципів відкритості, продовжуючи практику щорічних звітів про депутатську діяльність, яку реалізують депутати місцевих рад від ВО «Свобода» та у відповідності до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» подаю звіт про виконання повноважень у 2017 році, як депутат Київської обласної ради VII скликання.

Так, відповідно до ст.16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднаннями громадян.

Звіт депутата місцевої ради повинен містити відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

Звітування перед виборцями за 2016 рік
смт. Згурівка, січень 2017 р.
Звіти і зустрічі депутатів місцевої ради з виборцями висвітлюються засобами масової інформації.

Моє фактичне звітування перед виборцями, як депутата Київської обласної ради та звіт фракції ВО «Свобода» у Згурівській районній раді відбулися 5 січня об 11:00 у приміщенні малої зали Згурівської РДА. Оголошення про звіт та зустріч із виборцями було попередньо опубліковане у районній газеті «Панорама» та у соціальних мережах.

У своїй депутатській діяльності під час звітного періоду я суворо дотримувався Конституції України, Статуту та дисциплінарного статуту ВО «Свобода», виборчої програми та Програми захисту українців, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», Регламенту роботи Київської обласної ради та інших нормативних документів.

Ситуація в області


Виступ на засіданні Київської обласної ради
Варто зазначити, що минулий рік був непростий для Київської області та Згурівського району, зокрема. На обласному рівні ситуація ускладнювалася непрофесійністю та постійною плинністю кадрів у виконавчій гілці влади.

Так, за підсумками 12 місяців фінансування заходів в рамках проведення експерименту з розвитку автомобільних доріг загального користування (ремонт доріг) у 2017 році було виконано на 49%. Крім того, за підсумками 12 місяців минулого року фінансування обласних цільових програм виконано лише на 45%. Виконання заходів по деяких програмах зовсім не профінансовано, хоча фінансування з обласного бюджету в 2017 році передбачалося. Найбільше занепокоєння викликає нездатність обласної адміністрації забезпечити фінансування програм у галузі медицини та освіти, реконструкції й будівництва автомобільних доріг.

Варто визнати, що соціально-політична ситуація в області та бажання президентської вертикалі узурпувати владу підпорядкувавши головний орган місцевого самоврядування Київщини, негативно вплинули на співпрацю Київської обласної ради та облдержадміністрації.

Разом із тим, протягом року я намагався системно здійснювати депутатські повноваження спрямовані на захист інтересів Згурівщини, територіальних громад та жителів Згурівського району, виконання їхніх доручень у межах депутатських повноважень визначених чинним законодавством.

Участь в пленарних засіданнях Київської обласної ради


За звітний період мною не пропущено жодного пленарного засідання ради та жлдного засідання постійної комісії (пропущених засідань ради за 2 роки – 0, засідань постійної комісії – 0). Як член Президії Київської обласної ради, беру активну участь у роботі цього органу, обговореннях питань, роблю заяви.

Порушую гострі питання, які стосуються Згурівського району, агропромислового сектору, лісового господарства. Зокрема: порушення законодавства; діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на території Згурівського району та Київської області; розвитку сільського господарства та сільських територій; будівництво районного будинку культури у Згурівці; допомоги учасникам АТО та їх сім’ям, захист їхніх прав; криміногенної ситуації в районі та бездіяльності правоохоронних органів; проблеми в галузі освіти; питання що стосуються благоустрою, розчистки доріг у зимовий період і т.д.


Робота в постійній комісії


У Київській обласній раді депутатський корпус доручив мені очолювати постійну комісію з питань агропромислового комплексу та земельних відносин. Засідання постійної комісії проходять систематично.

Засідання комісії 27 листопада 2017 р.
За звітний період було проведено 8 засідань постійної комісії, на яких було розглянуто 38 питань, серед яких: програми АПК, звіти про виконанню заходів цільових програм у 2016 та 2017 рр, обласному бюджету, програмі соціально-економічного розвитку області, розгляд проектів рішення ради, регуляторних актів, звернень та ін.

До розгляду кожного питання комісія підходила виважено та принципово. Зокрема, було розроблено й запроваджено новий, максимально об’єктивний та прозорий підхід до розгляду питань щодо закріплення мисливських угідь на території Київської області. Зокрема, комісією був розроблений новий розширений Порядок надання Київською обласною радою у користування мисливських угідь та припинення права користування ними. Даний регуляторний акт отримав позитивні висновки комісії, а раді рекомендовано розглянути його та прийняти на наступній сесії.

Комісія з питань АПК та земельних відносин оперативно реагувала на звернення жителів Київщини, громадських об’єднань, територіальних громад стосовно порушення земельного та екологічного законодавства, а також інших проблемних питань, які відносяться до напрямку діяльності постійної комісії. Результатом розгляду таких питань були дієві звернення до правоохоронних та контролюючих органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За результатами абсолютної більшості звернень постійної комісії органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування вжито необхідних заходів, правоохоронними органами відкриті кримінальні провадження, ведеться слідство. Комісія тримає на контролі всі розглянуті питання та у разі необхідності повертається до їх повторного розгляду, заслуховує відповідальні органи та особи.


Робота в міжсесійний період


За звітний період на виконання доручень виборців було підготовлено та направлено 21 депутатське звернення до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, підприємств та організацій, які здійснюють свою діяльність на території Згурівського районую та Київської області.

Звернення стосувалися порушення законодавства, резонансних подій у Згурівському районі (зокрема пожежі ФОКу, вирубки дерев у Згурівському дендропарку, незаконного ввезення та скидання  львівського сміття у Згурівському районі), освіти, захисту прав військовослужбовців та сімей загиблих учасників АТО, діяльності та, на жаль, бездіяльності поліції, діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, зриву опалювального сезону у закладах освіти Згурівщини, ремонту покрівель багатоквартирних будинків в смт. Згурівка, здійснення депутатських повноважень та ін.
Участь в урочимстому заході до дня народження ідеолога
українського націоналізму Миколи Міхновського
с. Турівка, 31 березня 2017 р.

За звітний період у межах здійснення депутатських повноважень був на особистому прийомі у посадових осіб Київщини відносно вирішення проблемних питань, які стосуються Згурівського району, роботи постійної комісії КОР з питань АПК та земельних відносин. Брав участь у роботі сесій Згурівської районної ради та Баришівської районної ради.

У минулому році брав активну участь у районних та обласних заходах, зокрема щодо вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, жертв політичних репресій, Голодомору та ін.. Традиційно, у березні 2017 р., у селі Турівка, де народився Микола Міхновський, за участі свободівців Київщини було проведено захід з нагоди дня народження ідеолога самостійної України та українського націоналізму. Брав участь у заходах щодо відзначення ювілейних дат Турівського НВК, Згурівського НВК, культурно-масових заходах в с.Щасливе та ін.
Нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу
творів "Мати Героя" (із учасниками зі Згурівщини)

У звітному періоді було продовжено роботу щодо допомоги Героям російсько-української війни на передовій, проведено роботу щодо захисту їхніх прав у тилу. Третій рік триває боротьба за 70 га в Згурівці, які резервувалася для учасників АТО зі Згурівського району та мають стратегічне призначення для Згурівки.

Результати боротьби: справу направлено до суду, відповідач у справі (ГУ Держгеокадастру в Київській області) повністю визнав позовні вимоги прокуратури, Згурівський районний суд та Апеляційний суд Київської області скасували розпорядження ГУ Держгеокадастру в Київській області про передачу в пожиттєву оренду жителю Черкаської області 70 га стратегічної згурівської землі. Наразі залишилася остання інстанція – Верховний суд України.


Депутатські ініціативи


Кожен депутат має беззаперечне право на депутатські ініціативи – рішення, звернення та запити від місцевої ради, які розглядаються постійними комісіями та виносяться на розгляд депутатів під час чергової чи позачергової сесії. Проголосовані ініціативи від імені ради направляються до відповідних органів з метою реагування та прийняття відповідних рішень.

За звітний період мною було підготовлено 4 рішення Київської обласної ради. Вважаю за необхідне детально зупинитися на цих ініціативах та ознайомити з ними Вас, дорогі читачі.

1. Звернення депутатів Київської обласній раді до голови Київської обласної державної адміністрації «Про заборону збору коштів з батьків учнів загальноосвітніх навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів Київської області».

Суть питання. Дане звернення з’явилося як реакція на чисельні звернення виборців до депутатів фракції ВО «Свобода» у Київській обласній раді, та до мене зокрема.

Загальновідомо, що в багатьох навчальних закладах України, і Київської області зокрема, існує система збору коштів, в якості благодійних внесків, з батьків учнів загальноосвітніх та вихованців дошкільних навчальних заходів. Звісно, система освіти в Україні постійно є недофінасованою в частині матеріально-технічного забезпечення, але збір коштів на поточні ремонти, встановлення вікон, закупівлю лінолеуму та інші господарчі потреби є неприпустимим. Тим більше у часи, коли в умовах фінансової децентралізації на місцях з’явилися кошти – коли є перевиконання місцевих бюджетів.

Відмова від цієї ганебної практики стає загальноприйнятою в Україні. Так, у Тернополі, Черкасах, Хмельницькому, Києві міськими головами вже були видані розпорядження про заборону збору коштів з батьків для забезпечення видатків з поточного ремонту та утримання загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. Нам відомо, що у Київській області деякі міські голови та голови РДА вже заборонили збирати кошти з батьків дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Зокрема, заборонили збирати кошти у броварських школах.

Переконаний, що таку практику потрібно поширити на всю Київщину.

Результат. У результаті звернення до голови Київської обласної державної адміністрації, департаментом освіти і науки КОДА було видано наказ №119 від 3 квітня 2017 року «Про заборону збору коштів з батьків учнів професійно-технічних, загальноосвітніх та дошкільних навчальних Київської області».

2. Звернення депутатів Київської обласної ради до Президентуа України, прем’єр-міністра України, голови СБ України, секретаря РНБО України «Про заборону закупівлі за державною програмою «Шкільний автобус» транспортних засобів вироблених в Російській Федерації».

Суть питання. Із відкритих джерел мені стало відомо про те, що для навчальних закладів Київщини за державною програмою «Шкільний автобус» закуповуються транспортні засоби марки ПАЗ «Мрія», які виготовляють на Павлівському автозаводі Нижньогірської області Російської Федерації. Потім ці автобуси готовими на 95% завозять до Харкова і переобладнують як шкільні. В Україні їм лише замінюють сидіння, прикріплюють ремені безпеки, встановлюють сигнальні маячки, кріплять новий логотип та наклейку «Шкільний автобус». У результаті замість російського ПАЗ російські бізнесмени отримують українське ПАЗ «Мрія» і продають Україні. Вартість кожного такого ПАЗа – понад 1 млн грн.

На сьогоднішній день, за мовчазної згоди влади служб, які опікуються державною безпекою, підприємство країни-агресора вже зайняло майже чверть українського ринку автобусів.

Але найбільше обурення викликає також той факт, що підприємство ПАЗ входить до великого холдингу, який, окрім транспортних засобів, виготовляє і військову техніку для російської армії. Ситуація виходить аморальна: у той час, коли українські воїни гинуть від російської зброї на війні, держава за бюджетні кошти купує товари у агресора, який за виручені кошти продовжує виробляти зброю щоб убивати українців.

Усвідомлюю, що питання досить серйозне, і стосується не лише Згурівського району чи Київщини. Разом із тим, не міг не відреагувати на такий факт і запропонував депутатам Київської обласної ради звернутися до Президента України, прем’єр-міністра України, голови СБ України, секретаря РНБО України щодо заборони закупівлі за державною програмою «Шкільний автобус» транспортних засобів вироблених в Російській Федерації.

Результат. У результаті звернення Службою безпеки України розпочато розслідування за даним фактом.

3. Звернення депутатів Київської обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України «Про скасування постанови Кабінету Міністрів України від 07 червня 2017 року № 413», яка обмежує видачу земельних ділянок для учасників АТО, суперечить Земельному Кодексу та Конституції України.

Суть питання. Ініційоване звернення було реакцією на численні клопотання перед мною, як головою постійної комісії КОР з питань АПК та земельних відносин від учасників АТО ветеранських організацій Київщини.

Варто зазначити, що постанова Кабміну №413 є абсолютно нікчемною, оскільки суперечить Конституції України та земельному законодавству, ставить перепони для ветеранів російсько-української війни та звичайних українців у праві безоплатно отримати земельну ділянку до 2 га для ведення ОСГ.

Результат. Дане звернення отримало позитивні висновки юридичного управління Київської обласної ради, було розглянуто на засіданні постійної комісії КОР з питань АПК та земельних відносин та засіданні постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобіганню корупції. Члени обох комісій одноголосно підтримали звернення із вимогою скасувати постанову КМУ від 07.06.2017 року № 413, яка суперечить Закону та здоровому глузду.

У результаті тиску громадських, ветеранських організацій та органів місцевого самоврядування Кабінет Міністрів на засіданні 17 січня 2018 року переглянув та конкретизував стратегію держави в частині виділення земельних ділянок учасникам АТО, забезпечивши максимально широкий доступ до отримання цієї пільги.

Разом із тим, ми продовжимо домагатися законного доступу до української землі українців (які мають на неї право відповідно до Конституції – досягнули 18-річного віку і не використали право на безоплатне отримання земельної ділянки для ОСГ). Передусім це – місцеві жителі, які проживають та працюють в сільській місцевості.

4. Звернення депутатів Київської обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Національної Ради Реформ «Про недопущення передачі в концесію майнових комплексів лісогосподарських підприємств та реалізації Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року».

Суть питання. Дана ініціатива стала реакцією на звернення Асоціації деревообробників Київщини щодо недопущення намірів уряду передати у концесію майнові комплекси лісових господарств (права тимчасового використання приватними суб’єктами господарювання 359 об'єктів державної власності, з них 333 - лісові господарства) та реалізувати "стратегію", яка направлена на знищення малого і середнього бізнесу лісової галузі.

Комісія у повному складі підтримала клопотання Асоціації деревообробників Київщини та вирішила рекомендувати Київській обласній раді на наступній сесії звернутися до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та Національної Ради Реформ із вимогами не допустити передачі у концесію майнових комплексів лісогосподарських підприємств та затвердження «Стратегії сталого розвитку та інституціонального розвитку лісового господарства України на період до 2022р.», реалізація якої знищить малий і середній бізнес лісової галузі.

Запровадження концесії у лісовій галузі України матиме такі наслідки:

  • Буде обмежено доступ громадян до лісових ресурсів, чим будуть порушенні їхні конституційні права;
  • Буде втрачена можливість аукціонного продажу деревини та, відповідно, залишиться без роботи малий і середній бізнес, який спеціалізується на деревообробці, а також на заготівлі та переробці грибів і ягід, інших продуктів публічного користування лісами;

Концесія, направлена на заготівлю стиглої деревини, фактично ліквідує продуктивне лісовирощування і призведе, як і в Росії, до відновлення зрубів другорядними породами, оскільки ніхто не захоче вкладати кошти з їх віддачею через 80-100 років.

Частка стиглих насаджень в лісах України 8-10 %, а термін вирощування лісу до рубки 80-100 років, тобто найпродуктивніші ліси будуть віддані в концесію; виникає питання – хто і за що буде утримувати інші, в т.ч. водоохоронні, протиерозійні та захисні ліси?

Жодна країна ЄС не використовує концесію в лісовому господарстві та вважає її неефективною для лісу та держави.

На сьогодні, лісова галузь України кожного року спрямовує до бюджету близько 4 млрд. грн. податків, зборів, обов’язкових платежів. В ній працює більше 50 тис. працівників, які проживають в селі

Крім того, лісове господарство забезпечує тільки в деревообробці більше 300 тис. робочих місць. Прийняття урядом рішення про передачу у концесію лісових господарств приведе до знищення малого й середнього бізнесу, що працює у лісовій галузі.

Звернення по концесії вже було підтримано Іванківською районною радою, Богуславською районною радою, Поліською районною радою та Яготинською міською радою. Громади Київщини категоричні у планах уряду віддати галузь лісового господарства у приватні руки.

Результат. Як і попереднє питання, дане звернення отримало позитивні висновки юридичного управління Київської обласної ради, було розглянуто на засіданні постійної комісії КОР з питань АПК та земельних відносин та засіданні постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобіганню корупції.

Обидві постійні комісії одноголосно підтримали звернення та рекомендували Київській обласній раді на наступній сесії звернутися до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та Національної Ради Реформ із вимогами не допустити передачі у концесію майнових комплексів лісогосподарських підприємств та затвердження «Стратегії сталого розвитку та інституціонального розвитку лісового господарства України на період до 2022р.», реалізація якої знищить малий і середній бізнес лісової галузі.

Матеріальна допомога


Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», рішення Київської обласної ради від 26.12.2016 № 242-12-VIІ «Про обласний бюджет Київської області на 2017 рік», зі змінами від 16.03.2017 року та змінами від 07.12.2017 року, рішення Київської обласної ради від 03.07.2008 № 334-18-VІ «Про внесення змін до Положення про порядок формування та використання коштів, передбачених в обласному бюджеті Київської області на забезпечення діяльності депутатів обласної ради», з депутатського фонду мною активно надається допомога на оперування та лікування тяжкохворих земляків, лікування та реабілітацію героїв російсько-української війни, людям, які опинилися у тяжких життєвих обставинах.

Так, за звітний період було оформлено надання 28 матеріальних допомог на загальну 500 тис. грн. та залучено додаткових 40 тис. грн. для тяжкохворих жителів Згурівщини із фондів депутатів Київської обласної ради від ВО «Свобода».

У цьому звіті, звичайно ж, не можна охопити увесь спектр тих питань, які виникали та над якими доводилося працювати у минулому році. Варто зазначити, що проблем у Згурівському районі та на Київщині залишається надзвичайно багато, зокрема і у сфері земельних відносин, освіти, медицини, комунального господарства.

Як і раніше, глибоко переконаний у тому, що лише активність місцевих громад, їхніх представників (місцевих депутатів) та дієвих громадських організацій, а також системний і всеохоплюючий контроль змусять ефективно працювати органи виконавчої влади, законодавців, органи місцевого самоврядування, судову й правоохоронну системи.

Залишаюся завжди відкритим для Ваших пропозицій, готовий оперативно реагувати на Ваші звернення!

У свою чергу, хочу подякувати всім жителям Згурівщини, які підтримують мене. Саме Ваша підтримка, шановні земляки, дає сили продовжувати боротьбу й добиватися вирішення проблем, які Вам турбують.

Тримаймося разом!

Євген Чубук, депутат Київської обласної ради від Згурівщини (ВО «Свобода»)

Немає коментарів:

Дописати коментар