неділя, 12 серпня 2018 р.

Відповідь на дискредитаційну статтю голови Згурівської РДА Валерія Мозгового в районній газеті "Панорама"

Дорогі земляки! У 30 випуску районної газети «Панорама» від 27 липня 2018 року вийшла стаття голови Згурівської РДА Валерія Мозгового «про дороги». Втім, керівник району вирішив не поінформувати громадськість про реально виконані роботи районної влади на найбільш болючих і аварійно небезпечних ділянках автодоріг Згурівщини, а взявся за допомогою маніпуляцій та неправдивих відомостей дискредитувати мене особисто та інших неугодних представників ВО «Свобода» у Згурівському районі.

Хочу зазначити, що в історії Згурівщини, мабуть, ще не було такого, щоб голова РДА, який утримується за кошти платників податків й до того ж є гостем у районі, використовував районну комунальну газету для оббріхування та дискредитації опонентів. Цікаво й те, що «жертвами» очільник району вибрав лише представників єдиної в районі опозиційної сили, яка протистоїть зловживанням та земельним махінаціям влади, доступними засобами інформує про це громаду.

Зважаючи на це, вимушений не лише дати адекватну відповідь на сторінках районки, а й спростувати кожну брехливу тезу головного державного службовця Згурівського району.

Втім все по порядку.

Передісторія


Аби у жителів району склалася повна картина ситуації, вважаю за необхідне розповісти про те, що ж насправді передувало статті голови РДА. Остання з’явилася у районній газеті після того, як я на своїй особистій сторінці у Facecook я опублікував звернення до голови Київської облдержадміністрації стосовно включення 7 проектів будівництва та реконструкції доріг у Згурівському районі за рахунок так званого митного експерименту.

Причиною для мого звернення стало те, що цьогоріч із поданих Згурівською РДА на співфінансування робіт з будівництва і реконструкції доріг на території Згурівщини до обласної програми було включено 7 проектів (із 14 поданих). Втім серед цих семи проектів не виявилося ЖОДНОГО по смт. Згурівка (селищна рада подавала аж 5). Не були враховані й проекти Новооржицької та Вознесенької сільських рад (2 та 1 відповідно). Хоча у перелік 7 доріг, які будуть робитися за рахунок обласного бюджету, до прикладу, потрапили 2 вулиці с. Черевки. Я абсолютно не проти того, щоб у тих самих Черевках робилося навіть 4 дороги в рік за рахунок обласного та/або державного бюджетів, але глибоко переконаний у тому, що має бути справедливість і по відношенню до інших громад району. Всі мають бути рівними і отримувати рівноцінні блага з бюджетів усіх рівнів.

Зважаючи на це, попросив голову Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана виправити несправедливість та включити до іншої програми - «митного експерименту» ще сім наявних, а головне - актуальних проектів реконструкції і ремонту доріг у Згурівському районі на загальну суму 8 млн. 209 тис.грн, які не потрапили у перелік доріг, що будуть робитися за рахунок обласної програми. Таке ж звернення на моє прохання подав і голова фракції ВО "Свобода" у Київські обласній раді Ігор Сабій.

Отже, мої пропозиці включають такі об'єкти:
 1. Реконструкція дорожнього покриття вулиці Прилуцька в с. Щасливе (Згурівська селищна рада). Кошторисна вартість 1493,436 тис. грн.
 2. Реконструкція дорожнього одягу частини вулиці Яблунева ( від вул.Садова до дороги Згурівка-Лизогубова Слобода) в смт Згурівка. Кошторисна вартість 1497,326 тис. грн.
 3. Капітальний ремонт частини вулиці Московська ( від ПК0 до ПК5+70) в смт Згурівка. Кошторисна вартість 1499,087 тис. грн.
 4. Капітальний ремонт частини вулиці Коцюбинського ( від буд. №16 до буд. №13) в смт Згурівка. Кошторисна вартість 686,285 тис. грн.
 5. Реконструкція дорожнього покриття по вул.Першотравнева в с.Нова Оржиця. Кошторисна вартість 1492,619 тис. грн.
 6. Реконструкція дорожнього покриття від вул. Польова до вул. Набережна в с. Гречана Гребля (Вознесенська сільська рада). Кошторисна вартість 1499,160 тис. грн.
 7. Реконструкція дорожнього покриття по вул. Молодіжна в с.Нова Оржиця. Кошторисна вартість 1490,009 тис. грн.
Саме моє звернення, у якому я просив очільника області виправити помилку голови Згурівської РДА В.Мозгового, а головне - його дискримінаційне ставлення до громади смт. Згурівка та інших неугодних для районного керівництва громад Згурівщини, нібито й стало причиною для статті, на яку я мушу сьогодні реагувати.

Разом із тим, на мою думку, це була не головна причина для голови Згурівської РДА розпочати брудну інформаційну кампанію проти мене та ВО «Свобода» у Згурівському районі. Глибоко переконаний, що справжньою причиною стала моя заява на останній сесії Київської облради про переслідування неугодних владі громадських діячів та активістів, фермерів та приватних землевласників, про земельні махінації у Згурівському районі.


Зокрема, я звернув увагу на останній резонансний випадок, коли у вдови покійного фермера Баришевського (голови ФГ «Дарія») та сина-інваліда підступно забрали землю (10 га), яка ще на початку 90-х надавалася у постійне користування для ведення фермерського господарства. І не просто відібрали, а нахабно роздали головним чиновникам району.  У той час, коли жодна фізична особа, жоден держслужбовець не міг скористатися правом на отримання земельних ділянок під ОСГ. У той час, коли є свіжі факти відмови ветеранам АТО та нинішнім учасникам ООС в отриманні землі на території Згурівського району. Про все це, звісно, Ви не прочитаєте у районній газеті.

Вважаю, що така незручна владі заява й інформування президентської вертикалі про ситуацію у Згурівському районі й стала причиною для початку інформаційної війни проти мене та інших представників ВО «Свобода» у Згурівському районі.

На жаль, кожна влада звикши до своїх кабінетів перестає розуміти, для чого взагалі існує опозиція. Не пам’ятає й про її основну функцію - контролювати владу та піддавати конструктивній критиці. Так живе увесь цивілізований світ. Втім небажання втратити свої посади і страх відповідати за деякі вчинки, не дають можливості можновладцям сприймати конструктивну критику та взагалі миритися із тим, що є опозиція.

Про митний експеримент


У своїй статті голова РДА дозволяє собі зробити висновок щодо моєї некомпетентності. Буцімто я «за майже три роки депутатства так і не спромігся дізнатися, які дороги та з якого бюджету фінансуються, які пропозиції та програми приймаються та хто є замовником робіт по ремонту доріг». А все через моє звернення на голову КОДА з проханням включити 7 проігнорованих проектів до фінансування за не за рахунок програми, а за рахунок митного експерименту. Бо згідно постанови Кабміну, за рахунок митного експерименту можуть ремонтуватися і будуватися лише дороги загального користування.

Хочу поінформувати жителів Згурівщини, що я свідомо звернувся до Олександра Горгана саме стосовно включення проектів у митний експеримент. Загалом дивує позиція виконавчої влади стосовно того, що дорогами ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ є виключно дороги державного значення. Чекайте, а місцеві й  комунальні дороги не є дорогами загального користування? Якщо ні, то хто і як має право ними користуватися? Це питання піднялося не депутатом Чубуком, а передусім членами бюджетної комісії Київської облради і представниками територіальних громад області. Можливо голова РДА просто в цьому необізнаний.

Більше того, бюджетна комісія облради звернулася до голови КОДА із тим, щоб в рамках митного експерименту фінансувати проекти по будівництву та реконструкції місцевих та комунальних доріг. Я підтримую таке рішення бюджетної комісії і саме в цьому ключі направив звернення на голову КОДА. Як альтернатива і додаткова можливість для тих громад Згурівського району, інтереси яких були знівельовані.

Разом із тим, я неодмінно подам пропозиції по цим 7 дорогах й на обласну «Програму будівництва, реконструкції та ремонту об'єктів інфраструктури Київської області на 2016-2018 роки». І обов’язково проконтролюю щоб вони розглянулися!

По процедурі подання пропозицій  і включення їх до програм


У своїй статті голова РДА повідомляє жителям району про те, що адміністрація нібито подавала усі наявні проекти до департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської облдержадміністрації, а КОДА, відповідно подає до Київської обласної ради пропозиції про внесення змін до «Програми будівництва, реконструкції та ремонту об'єктів інфраструктури Київської області на 2016-2018 роки».

Навіть якщо уявити, що РДА подала всі наявні проекти (формально), а КОДА вибрала лише 7. То за якими критеріями? Звісно, що в КОДА таких рішень не приймають. Це все робить голова РДА – надаючи свої рекомендації. Критерії також його. Часто алогічні та дискримінаційні. Формально, звичайно ж, суб’єктом подання на Київську облраду є Київська облдержадміністрація.

Про дискримінацію громад


У своїй публікації голова РДА таки підтвердив свою упередженість до тих громад, проекти яких не були внесені в обласну програму і, відповідно, роботи по яких не будуть виконуватися за рахунок співфінансування з бюджету Київської області.

За словами Валерія Мозгового бюджет розвитку Згурівської громади достатньо великий і сам може вирішувати питання по своїх дорогах. І він (бюджет селища) таки це частково вирішує. Хіба не так? Але це не є приводом для будь-якого чиновника обмежувати право Згурівської громади у доступі до програм обласного рівня. Адже платники податків, які працюють на території Згурівської селищної ради також сплачують податки та збори до районного, обласного та державного бюджетів, а відтак мають невід’ємне і безапеляційне право на використання коштів із бюджетів усіх рівнів.

Більше того, якщо проаналізувати сплату податків та зборів до бюджетів усіх рівнів по кожному населеному пункту району, то Згурівка, безумовно, буде на першому місці. Чи не так? Але особиста неприязнь голови РДА до селищного голови та їх відносини не мають впливати на життя Згурівської громади.

Стосовно Нової Оржиці, 2 проекти якої були проігноровані. У своїй заяві Валерій Миколайович знову ж таки підтвердив своє упереджене ставлення і до цієї громади. Головною причиною того, що 2 дороги у селі не будуть робитися за рахунок обласного бюджету голова РДА назвав одного з найефективніших депутатів Згурівської районної ради – Володимира Купрія. На сторінках районної газети голова РДА мав нахабство безпідставно звинуватити його у несплаті податків. УВАГА! Не фіскальна служба, не контролюючі органи за компетенцією. А сам голова райдержадміністрації вирішує хто, скільки, куди, а головне – чи достатньо платить. Насправді ж все тому, що владі не йметься. Все тому, що Володимир Купрій має підтримку жителів Нової Оржиці і будучи депутатом від ВО «Свобода» у Згурівській районній раді, на кожній сесії захищає інтереси своєї громади, у тому числі – борючись за громадське пасовище для села, яке земельна мафія має намір віддати в оренду як ріллю.

Сьогодні бачимо цілеспрямовані дії влади у Згурівському районі щодо дискредитації тих поодиноких людей у районі, які говорять про зловживання влади та протистоять цьому. І заява голови РДА Валерія Мозгового є  яскравим тому підтвердженням.

Міфи про роботу депутата облради


Не можу не відреагувати на те, що депутат облради може «забезпечити результативне голосування» по дорогах Згурівського району чи по якомусь іншому питанню. Я розкрию секрет, що прийняття таких рішень взагалі ніхто одноособово не забезпечує в облраді.

Але, припустімо, що нехай і так. Втім, я не знаю, як стосовно інших фракцій, але я не уявляю щоб хтось міг забезпечити будь-яке голосування наприклад фракції ВО «Свобода», яка завжди має принципову позицію з усіх питань та голосує одностайно. З цього питання наше голосування також ніхто не забезпечував. Але фракція голосувала і підтримувала всі подані пропозиції по ремонту й реконструкції доріг у Київській області. І на профільних комісіях, і на сесії. І по Згурівському району, і по всіх інших районах, ОТГ та містах обласного значення. Бо такі роботи мають робитися без зайвих обговорень.

Тому не варто видавати бажане за дійсне.

Разом із тим, у своїй статті голова РДА піддав критиці мою депутатську діяльність (що я вважаю нормальним явищем), але в той же час взяв на себе відповідальність перед жителями Згурівського району поставити їй оцінку і визнати її як нульову. Вважаю, що це є неприпустимо. Поясню чому.

По-перше, голова РДА ніколи не виявляв бажання поцікавитися тими справами, якими на громадських засадах в рамках виконання депутатських повноважень, я займаюся. Ба більше, одразу після місцевих виборів 2015 року, мене без попередження і пояснення було виключно зі складу Колегії Згурівської РДА, обірвавши будь-яку комунікацію і співпрацю з райдержадміністрацією. Вважаю, що таке рішення було прийнято у відповідь на моє небажання брати участь у сумнівних схемах районної влади.

По-друге, я систематично інформую жителів Згурівщини про свою роботу на сесіях, у постійній комісії, яку очолюю та в міжсесійний період. Крім того, раз на рік, у районній газеті та електронних медіа звітую про свою роботу. А відтак – кожен житель району самостійно робить оцінку моєї діяльності. І вона для мене є більш вагомою, ніж оцінка голови РДА.

Про діалог районної влади та бізнесу


Окремо хотілось би згадати твердження голови РДА стосовно того, що хтось наперед перераховує податки, аби будувалися дороги. Вважаю, що у випадку необхідності, такі поступки потрібні і такі підприємства заслуговують на повагу. Але це можливо тільки при умові діалогу між бізнесом і владою.

Переконаний, що якби у голови РДА був нормальний діалог із УСІМА платниками податків на території Згурівського району, то за необхідності і знаючи потреби громади, ВСІ йшли би на зустріч. Як це було завжди. Навіть за Януковича був якийсь діалог і співпраця із всіма сільськогосподарськими підприємства. Хіба це проблема? Зовсім ні.

На сьогодні вся проблема лиш у вибірковому підході голови РДА Валерія Мозгового до суб’єктів господарювання на території Згурівського району. Чомусь діалог ведеться в основному лише із вибраними представниками великого і середнього бізнесу. А від того – і будівництво доріг, і ремонт шкіл, садочків та ін. Можливо для когось так зручніше. Але це, безумовно, неправильно.

Про відверті маніпуляції


Не маючи прямих питань до мене – голова Згурівської РДА Валерій Мозговий намагається зачепити когось із мого оточення і навіть більше - озвучити те, що Я МІГ БИ ПОДУМАТИ. І це просто фантастика! Зокрема, що я міг би подумати про підприємство «Нива Переяславщини» і про сплату останнім податків.

Намагання голови Згурівської РДА зіштовхувати когось лобами та нацькувати однин на одного задля власних інтересів не є якимось новим феноменом. Втім кожен для себе самостійно зробить висновки.

Про податки і відповідальність


Для того, щоб держслужбовець вищої категорії озвучував те, що хтось не сплачує податки та збори, треба серйозні підстави. Якщо це інформація фіскальної служби чи інших контролюючих органів – одна справа. Якщо домисли самого голови РДА – питання зовсім інше. Іншими словами, якщо згідного Закону десь і кимось не сплачені податки – це серйозні речі! Якщо ж відсутній злочин, про який голова РДА заявив у районній газеті, то можливо просто комусь не доплачено у кишеню?

Як би там не було, але пропоную голові адміністрації знайти в собі мужності й сили для того, щоб вибачитися перед Володимиром Купрієм за публікацію недостовірної інформації!

І наостанок


Про «гребонути собі землі». Я хочу нагадати, що земельними питаннями у Згурівському районі опікується голова РДА Валерій Мозговий. Хочу нагадати і про те, що якраз гребонути землі виходить лише у наближених до влади аграріїв. В основному за рахунок тих неугодних фермерів, які ніколи під владу не прогиналися і завжди мали свою позицію. За рахунок АТОвців, пайовиків, які самі господарюють на своїй землі (яких влада і місцеві латифундисти називають «одиночками» та ненавидять кожною своєю клітиною), за рахунок прогалин у законодавстві. І це беззаперечний факт. Такого не було, скажімо, з лютого 2014 року по кінець 2015. Але сьогодні це повсюдна практика.

Зважаючи на вищевикладене, можна зробити висновок, що у заяві, яка була опублікована головою Згурівської РДА в районні газеті «Панорама» та в соціальних мережах, є передусім політичний підтекст. Адже майже у кожному абзаці спостерігається назва єдиної опозиційної політичної сили в районі та очорнення лише її представників.

Процеси, які відбуваються по всій країні, говорять про те, що команда Петра Порошенка розпочала передвиборчу кампанію. Вже зрозуміло й те, що ці люди не гребуватимуть нічим, аби залишитися на своїх почадах. І дії влади у Згурівському районі це лише підтверджують. Влада відчуваючи повну безнаказаність взялася за дискредитацію та ліквідацію опозиційних сил, активістів, лідерів думок. І на кожного з нас заготовлена своя зброя. Ви лише погляньте, що робиться в країні. Як не день, то вбивство активіста, ветерана АТО, журналіста, опозиційного політичного діяча…

Розуміємо, що відсутність спротиву породить авторитаризм чи навіть тиранію. Друзі, наша байдужість породить Путіна в Україні!

Сьогодні цілеспрямована травля окремих, незручних для влади осіб у Згурівському районі є тривожним індикатором для кожного із нас, хто має свою думку стосовно того бардаку, який відбувається в державі та на місцях. Сьогодні фермер, який відноситься до опозиційних сил, завтра – будь-який підприємець, який дозволить собі оцінити дії уряду чи президента і до якого безпідставно прийдуть контролюючі органи й блокуватимуть роботу підприємства, післязавтра – вчитель, медик, який поставить незручне запитання стосовно заробітної плати, умов праці й залишиться без роботи.

Україна заплатила ЗАНАДТО ВЕЛИКІ ЖЕРТВИ, аби повернутися назад.  І ми цього не допустимо!

Я закликаю підприємців, фермерів, приватних землевласників, яким не дають обробляти власні паї, всіх жителів Згурівщини повідомляти мене особисто про тиск, залякування, безчинства та незаконні дії з боку влади. Запевняю Вас у своїй підтримці! Також закликаю небайдужих і здатних до боротьби приєднуватися до тих, кому набридло дивитися, куди котиться країна!

Разом – сила! Тримаймося купи!

Євген Чубук, депутат Київської обласної ради від Згурівщини


P.S. Для повноти картини викладаю тут мій пост із зверненням до голови КОДА в оригіналі. Саме ця публікація нібито стала причиною для неадекватної та ганебної статті голови РДА в районній газеті "Панорама".P.S.S. Додаю також й саму статтю голови Згурівської РДА Валерія Мозгового із образами та відвертою брехнею. Крім районної газети головний держслужбовець Згурівщини опублікував її і на своїй сторінці у Facebook. Це добре, адже дасть змогу користувачам мережі зрозуміти повну картину та побачити дно нинішнього інституту державної служби в Україні на прикладі Згурівської РДА.

2 коментарі:

 1. How do I Change Spectrum WiFi Password?

  If you are a Spectrum router user, you might need sometimes to change your password. Here is how to change Spectrum WiFi password and enter your router's IP address into your favorite web browser. Or open the "My Spectrum app." Then, select "Services." Now, to change the password, tap "Update." Enter a strong password and save changes by clicking on the "Save Changes" button. Your router might need to restart after you've entered a new password.

  Disable the WPS button on the Arris router: How?

  Simply pressing the WPS button on the Arris Router will disable the WPS feature. The user can also disable the device's WPS feature via the web-based interface. Learn more about how to disable the WPS button on my arris router. Launch the preferred web browser and navigate to the router's IP address. The IP address is on the back or bottom of the router. When the router login page appears, enter the router login username and password in the appropriate fields and click ''Login.'' Once logged into the Arris Router’s admin console, select ''Advanced. Settings.'' Select ''Wireless,'' and then ''WPS.'' Toggle the WPS switch to turn it off.

  ВідповістиВидалити
 2. WHY IS YAHOO MAIL NOT SYNCING WITH OUTLOOK?

  Users must adhere to and implement a few crucial guidelines to fix Yahoo Mail not syncing with Outlook. Here are some crucial points that the user needs to keep in mind. The user is first required to select the view all Outlook settings option. Now, the user must choose mail and then sync email. Users must choose alternative email accounts because this account is only partially connected. The name that the user wants to appear in email messages should then be entered in the display name text box. The user can easily discover the solutions to remedy Outlook not syncing with Yahoo Mail by implementing or carrying out the methods.


  WHY IS COX WEBMAIL DOWN?

  Logging into an email account is simple with Cox. The login page must be accessed by clicking on its direct link. If users want to get into the email account, or if the cox webmail down, users must keep in mind the most recent User ID and password. Users may also click the Remember Me option if users wish the system to save the login information. Click the link. Enter the "User ID" and the "Password" on the login screen. Then choose the "Remember Me" checkbox. Select "Sign In" right now. Users may now log into the email account.

  What are different ATT email issues?

  There are a few different ATT email issues that users may experience. These include not being able to connect to the server, not receiving new emails, or not being able to send emails. If you're experiencing any of these issues, don't worry! There are a few steps you can take to fix ATT email issues. One way is to try connecting your phone to a Wi-Fi network, which will allow it to automatically update. You can also restart your phone and restart your internet connection on your phone by turning it off and then back on again. And if all else fails, try signing out of the Mail app and signing back in again.

  How to Change Name on Spectrum Account?

  There are two methods to change the Spectrum credentials. One is to visit the browser and enter the IP address; the other is through the 'My Spectrum' app. To know how to change name on Spectrum account, open your browser to the configuration page of your router. Enter your router's username and password details. Then, click 'Services.' Now, click the 'Update' button, and you can change your Spectrum name here. After making changes save your settings by clicking on the 'Save' button.

  WHY IS MOZILLA FIREFOX NOT RESPONDING EVERY FEW SECONDS?

  Firefox is a popular web browser that you are most certainly using. However, issues like freezing might develop. To ascertain the cause of Firefox keeps not responding. Disabling hardware acceleration has been credited by several customers with resolving the freezing problem. Regularly clearing the cache, cookies, and browser history is always a good idea. The most recent Firefox version may considerably improve speed and fix several issues. So, upgrading to the most recent version could assist if Firefox freezes. By default, Firefox updates itself automatically. However, you may continuously manually update it if an update is downloaded but not installed.

  ВідповістиВидалити