вівторок, 31 січня 2017 р.

Звіт про депутатську діяльність за 2016 рік

У Київській обласній раді:

- Голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу та земельних відноси
- Член Президії Київської обласної ради
- Член фракції ВО «Свобода»

Минулий рік був непростий для країни, Київської області та Згурівського району зокрема. На обласному рівні ситуація ускладнювалася постійною плинністю кадрів у виконавчій гілці влади. Так, за рік змінилися 3 голови Київської обласної державної адміністрації, що в свою чергу негативно вплинуло на співпрацю Київської обласної ради та облдержадміністрації.

Незважаючи на це протягом року мною системно здійснювалися депутатські повноваження спрямовані на захист інтересів Згурівщини, територіальних громад та жителів Згурівського району, виконання їхніх доручень у межах депутатських повноважень визначених чинним законодавством.

У своїй депутатській діяльності під час звітного періоду я суворо дотримувався Конституції України, Статуту та дисциплінарного статуту ВО «Свобода», виборчої програми та Програми захисту українців, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», Регламенту роботи Київської обласної ради та інших нормативних документів.

РОБОТА В ПОСТІЙНІЙ КОМІСІЇ


У Київській обласній раді депутатський корпус доручив мені очолювати постійну комісію з питань агропромислового комплексу та земельних відносин. Засідання постійної комісії проходять систематично. Так, за звітний період було проведено 11 засідань комісії, розглянуто 46 питань, серед яких: програми АПК, розгляд звернень, проектів рішень ради, звітів про виконання заходів у 2015 та 2016 рр. по цільових програмах у сфері земельних відносин та АПК, програми соціально-економічного розвитку області та ін.

Комісія з питань АПК та земельних відносин оперативно реагувала на звернення жителів Київщини, громадських об’єднань, територіальних громад стосовно порушення земельного та екологічного законодавства, а також інших проблемних питань, які відносяться до напрямку діяльності постійної комісії. Результатом розгляду таких питань були результативні рішення, висновки та рекомендації комісії, дієві звернення до правоохоронних та контролюючих органів, органів виконавчої влади й місцевого самоврядування.

До розгляду кожного питання комісія підходила виважено та принципово. Зокрема, було розроблено та запроваджено новий, максимально об’єктивний та прозорий підхід до розгляду питань щодо закріплення мисливських угідь на території Київської області.
За моєї ініціативи комісія позитивно розглядала земельні питання, які мають стратегічне значення для громад Згурівського району:

 • Згурівка. Комісія рекомендувала Київській обласній раді звернутися до ГУ Держгеокадастру з клопотанням повернути Згурівській громаді та учасникам бойових дій 70 га землі, яка була незаконно передана в оренду на 49 років жителю Черкаської області. Відповідне звернення було підтримано депутатським корпусом Київської обласної ради.
 • Нова Олександрівка. Комісія рекомендувала ГУ Держгеокадастру в Київській області зняти із земельних торгів земельну ділянку (пасовище) площею 30 га в адміністративно-територіальних межах Новоолександрівської сільської ради та закликала безоплатно передати її з державної власності у комунальну власність села. Обласне земельне відомство повідомило, що готово розглянути питання щодо передачі землі після створення відповідного комунального підприємства в селі.

РОБОТА В СЕСІЙНИЙ ПЕРІОД


З моменту обрання депутатом Київської обласної ради був присутній та результативно працював на всіх пленарних засіданнях обласної ради та засіданнях постійної комісії, яку очолюю. Беру активну участь у роботі Президії облради, засіданнях інших постійних комісій, у обговореннях питань пленарних засідань, роблю заяви, порушую гострі питання, які стосуються Згурівського району та Київщини. Зокрема:
 • порушення земельного законодавства;
 • насильницьке об’єднання громад (псевдореформа децентралізації);
 • відновлення будівництва районної лікарні;
 • безкоштовний проїзд для учасників бойових дій та незахищених верств населення;
 • забезпечення належних умов для шкільної та дошкільної освіти;
 • подолання наслідків епідемії грипу та ГРВІ;
 • розчистка доріг у зимовий період;
 • порушення законодавства при призначенні державних службовців і т.д.

Депутатські ініціативи:

 • Звернення депутатів Київської обласної ради до Верховної ради України щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення та внесення змін до Земельного кодексу України в частині децентралізації повноважень із розпорядження землями сільськогосподарського призначення. Цим зверненням ми закликали Верховну Раду України реалізувати волю селян - припинити дерибан земель запасу і резерву та повернути повноваження на місця, де громада розпоряджатиметься землею та контролюватиме її використання.
 • Звернення депутатів Київської обласної ради до Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та  кадастру щодо скасування наказів на передачу в оренду на 49 років 2 земельних ділянок площею 70 га у Згурівському районі, які резервувалися для ветеранів АТО та мають стратегічне значення для Згурівської громади;
Обидві ініціативи були підтримані абсолютною більшістю депутатів Київської обласної ради та направлені до відповідних органів.

З метою забезпечення результативного розгляду звернення обласної ради разом із колегами по фракції та депутатом Верховної ради Олександром Марченком зустрічалися із головою Держгеокадастру України Олегом Цвяхом. Результатом наполегливості та копіткої праці стало те, що ГУ Держгеокадастру в Київській області у суді офіційно визнало позовні вимоги прокуратури щодо скасування незаконних наказів та договорів на передачу в оренду згурівської землі строком на 49 років жителю Черкаської області. Наразі питання щодо повернення землі Згурівській громаді та АТОвцям Згурівщини залежить лише від суду.

РОБОТА В МІЖСЕСІЙНИЙ ПЕРІОД


У міжсесійний період беру активну участь у роботі Згурівської та Баришівської районних рад, Згурівської селищної ради, нарадах, конференціях, круглих столах та інших заходах, які стосуються напрямку агропромислового комплексу та земельних відносин.

Депутатські звернення та запити. За звітний період було підготовлено та направлено 19 депутатських звернень, 2 депутатських запити та 2 депутатських запитання, які стосувалися порушення екологічного та земельного законодавства, роботи правоохоронних органів, освіти, захисту прав військовослужбовців, діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, здійснення депутатських повноважень та ін.

Допомога АТО. У звітному періоді було продовжено роботу щодо допомоги героям російсько-української війни, які знаходяться на передовій. Також здійснювався захист їхніх прав у тилу. Зокрема, за звітний період було організовано та реалізовано 3 поїздки із допомогою на передову Донецької області, де проходять службу воїни зі Згурівського району. Систематично на передову відправляється допомога у вигляді спорядження, маскувального одягу та необхідного, що просять наші воїни. У свою чергу користуючись нагодою хочу ще раз подякувати небайдужим землякам та підприємствам району, які не забувають про воїнів Згурівщини, допомагають та підтримують тих, хто береже наше мирне небо.

Матеріальна допомога. За звітний період з депутатського фонду було надано 16 матеріальних допомог тяжкохворим особам на суму 200 тис. грн. Допомога надавалася на лікування онкологічних захворювань, трансплантацію, протезування, лікування та реабілітацію героїв російсько-української війни, дітей-інвалідів.

ПРОЕКТИ ТА ПЛАНИ


Сучасний районний будинок культури.У січні 2017 року, під час зустрічі у Згурівці з головою Київської обласної державної адміністрації Олександром Горганом, очільником Київщини було підтримано пропозиції щодо будівництва центру культурного та фізичного розвитку в Згурівці (сучасного районного будинку культури), де будуть проходити концерти, кінопокази, зустрічі, де буде виховуватися духовно та фізично здорова молодь.

Сучасний центру культурного та фізичного розвитку має вдихнути нове життя в район, дасть усім верствам населення можливість цікаво та корисно відпочивати й розвиватися, а молодим людям – дасть стимул повертатися на батьківщину, де з'являються перспективи для них та майбутніх поколінь.

Даний об’єкт реальний і може бути збудований із залученням коштів з обласного та районного бюджетів, державних програм розвитку. Це підтвердив і голова КОДА Олександр Горган. Зі свого боку буду захищати цей проект в Київській обласній раді.

Термомодернізація Згурівської ЗОШ. У результаті переговорів із директором департаменту освіти та науки Київської обласної державної адміністрації Роговою Вірою Борисівною, Згурівську ЗОШ І-ІІІ ступенів включено до переліку об’єктів, в яких у 2017 році планується провести термомодернізацію із залученням коштів обласного бюджету.

Плани. У2017 році планую продовжити та посилити роботу щодо залучення коштів з обласного бюджету на ремонт, реконструкцію та будівництво доріг, об’єктів інфраструктури та соціального значення Згурівщини.

В рамках роботи постійної комісії з питань АПК та земельних відносин планую посилити роботу щодо залучення коштів обласного бюджету для захисту малого підприємництва та малого товаровиробника на селі, розвитку молочного скотарства в особистих селянських господарства створення нових сімейних ферм, кооперативів. Глибоко переконаний, що  село в Україні зможе відродитися лише тоді, коли в ньому буде багато господарів – сімейних господарств, які працюватимуть на своїй землі, самі створюватимуть робочі місця.

У цьому звіті, звичайно ж, не можна охопити весь спектр тих питань, над якими доводилося працювати у минулому році. Варто зазначити, що проблем у Згурівському районі та на Київщині залишається дуже багато, зокрема і у сфері земельних відносин, освіти, медицини, комунального господарства.

Залишаюся завжди відкритим для Ваших пропозицій, готовий оперативно реагувати на Ваші звернення!

У свою чергу, хочу насамперед подякувати всім жителям Згурівщини, які підтримують мене. Саме це надихає працювати, боротися та йти далі.

Тримаймося купи!

Євген Чубук, депутат Київської обласної ради від Згурівщини

Немає коментарів:

Дописати коментар