середа, 22 липня 2015 р.

Хто і як відібрав землю у воїнів Згурівського району

Війна на південному сході України вже другий рік змушує всю країну мобілізувати свої сили у боротьбі проти російського окупанта. Відроджене з руїн та попелу українське військо зупинило агресора і добряче дало "по зубах" його елітним підрозділам, показавши всьому світові справжній приклад самовідданості та героїзму.

Саме тому сьогодні всі: від Президента до першокласника усвідомлюють, що головна заслуга в цьому тих, хто  на передовій своєю кров’ю й потом виборює кожен клаптик української землі та не дає ворогові просунутися далі.

Сьогодні саме про них – сучасних Героїв, десятків тисяч добровольців та мобілізованих українців, а особливо тих, у кого війна відібрала найцінніше - життя та здоров’я, першочергово та безапеляційно повинна подбати держава, яку вони самовіддано захищають.

Соціальні гарантії, пільги, лікування і реабілітація, належна увага й підтримка від держави та суспільства – це те, на що по праву заслуговують наші захисники.

І держава таки дещо пообіцяла воїнам. Але хто міг би подумати, що сьогодні, коли війна ще не закінчилася і хлопці продовжують захищати Україну, громада тут – у далекому запіллі повинна захищати їх права від свавілля чиновників та корупціонерів.

Так, на жаль, сталося у Згурівському районі: землю під райцентром (площею 70 га), яку було зарезервовано для учасників бойових дій зі Згурівщини, за яку протягом року спільно боролися районна та селищна влада, держава в особі Головного управління Держземагетства в Київській області цинічно відібрала й віддала на 49 років (пожиттєво) громадянину із Черкащини для ведення фермерського господарства, який у свою чергу передав її згурівському підприємцю. 

Ось така вийшла ситуація. Це якщо одним реченням. Далі все по порядку, з фактами та документами. 

Отже, мова йде про дві земельні ділянки під Згурівкою, загальною площею 70,2 га:
 1. Ділянка, що розташована ліворуч на виїзді зі Згурівки у напрямку с. Красне, одразу за заправкою - площа 31,7267 га, кадастровий номер 3221955100:08:009:0012
 2. Ділянка що розташована праворуч на виїзді зі Згурівки у напрямку с. Леніне  - площа  38,488 га, кадастровий номер  3221955100:10:08:0014

Ділянка №1 у напрямку на с. Красне


Ділянка №2 у напрямку на с. Леніне


Варто зазначити, що обидві земельні ділянки мають найближчим часом увійти у межі райцентру – нині на фінальній стадії знаходиться розробка генерального плану смт. Згурівка. Більше того, за інформацією селищного голови Ткачука П.І., друга земельна ділянка (у напрямку с. Леніне) входить у межі Згурівки відповідно до діючого Генплану та значиться як промислова зона (землі промисловості). Цей Генеральний план діє з 1986 року і пролонгований рішенням сесії селищної ради у 2013 році.

Розробці нового Генплану передували відповідні рішення Згурівської селищної ради та Згурівської районної ради. Так, рішенням Згурівської селищної ради №496-34-VI від 20 серпня 2013 року «Про отримання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення та зміни меж населеного пункту смт Згурівка Згурівської селищної ради» (Додаток №1) дані земельні ділянки було введено у межі населеного пункту.

Після цього рішення Згурівська селищна рада відповідно до чинного законодавства звернулася до районної ради із проханням надати дозвіл на юридичне оформлення меж смт. Згурівка (Додаток №2). Згурівська районна рада у свою чергу прийняла рішення №231-31-VI від 29 серпня 2013 року «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту селища міського типу Згурівка, Згурівської селищної ради», відповідно до якого вищезгадані земельні було введено в межі районного центру (Додаток №3). 

Тому зважаючи на прийняті рішення та розробку Генплану, на сьогоднішній день можна із упевненістю вважати, що правовий статус даних земельних ділянок не визначений.

Понад те, Держземагентство України - організація, яка з 2013 року розпоряджається державною землею за межами населеного пункту, вирішила на свій розсуд та без урахування думки  й потреб громади розпорядитися даними земельними ділянками. 

Більше того, Головне управління Держземагентства в Київській області проігнорувало вищевказані рішення селищної та районної рад і 4 квітня 2014 надало дозвіл громадянину із Черкаської області Вишнякову Євгену Вікторовичу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду для ведення фермерського господарства.

Варто зазначити, що вже тоді Держкомзем Київщини порушив Закон, відвівши для ведення фермерського господарства земельну ділянку (№2 - на с. Леніне), яка відповідно до діючого генплану входить у межі Згурівки як землі промисловості і, відповідно, не може використовуватись для ведення фермерського господарства.

Далі ще цікавіше. Саме в той час почалося так зване АТО, яке українець повинен називати своїм іменем - російсько-українською війною. Держава прийняла правильне рішення зобов'язавши органи місцевого самоврядування виділяти воїнам землю для будівництва й огородництва в межах населених пунктів, а Держкомзем - до 2 га на воїна за межами населених пунктів для ведення особистого селянського господарства.

І тоді почали виникати питання. Виявилося, що для захисників із Згурівки немає вільних земельних ділянок забудови в селищі, не кажучи вже про 2 га за межами населено пункту. Більше того, в такій ситуації опинилися й хлопці з інших сіл району.

З метою контролю свого рішення про надання дозволу на зміни меж смт. Згурівка, районна рада листом від 26 травня 2014 листом №01-37-78 (Додаток №4) звернулася до селищної ради із проханням надати інформацію про хід виконання рішення. У листі-відповіді №02-40-192/323 від 5 червня (Додаток №5) селищна рада повідомила, що роботи по розробці проекту землеустрою будуть проведені в 2015 році та вкотре звернулася до райради із проханням захистити землю, яка передбачена для стратегічного розвитку Згурівки.

Зважаючи на все це, Згурівська районна рада, Згурівська райдержадміністрація та Згурівська селищна рада прийняли колективне рішення зарезервувати ці дві земельні ділянки для військовослужбовців Згурівщини. 

Так, вже у липні 2014 року голова Згурівської районної ради разом із тодішнім головою Згурівської РДА Кузьмичом С.С. звернулися до начальника Головного управління Держземагентства в Київській області Іщука М.В. із проханням врахувати інтереси громади райцентру та утриматися від передачі в оренду земельних ділянок, які передбачено ввести в межі селища Згурівка (Додаток №6).

Вже через місяць (26 серпня 2014 р.) від ГУ Держземагентства в Київській області прийшла відповідь (Додаток №7), яка зводилася до того, що враховувати інтереси громади Головне управління Держземагентства в Київській області не поспішає та повідомляє, що у разі затвердження проекту землеустрою щодо змін меж селища Згурівка, така інформація буде прийнята до відома та врахована у подальшій роботі.

29 серпня 2014 року до начальника Головного управління Київоблзему звернулася і селищна рада. У листі (Додаток №8) зазначалося, що враховуючи пріоритетність забезпечення прав учасників антитерористичної операції, керівництво району та селища пропонує зарезервувати дані земельні ділянки для військовослужбовців ЗСУ, які беруть участь в АТО.

Лист залишився без відповіді. Тому вже 2 вересня 2014 року Згурівська селищна рада прийняла рішення № 819-45-VI від 02.09.2014р. «Про резервування земельних ділянок на території Згурівської селищної ради для військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції, їх сім’ям» (Додаток №9). 

Робота по резервуванню продовжилася. Так, 3 вересня 2014 року голова Згурівської райдержадміністрації Степан Кузьмич звернувся листом (Додаток №10) до Відділу Держемагентства у Згурівському районі із проханням здійснити аналіз вільних земельних ділянок у районі та забезпечити їх резервування для подальшої передачі у власність військовослужбовцям, які мобілізовані Згурівським РВК та виконують завдання у зоні АТО. 

Варто зазначити, що Відділ Держемагентства у Згурівському районі поставився із розумінням до ситуації, оперативно відреагував на лист РДА та рішення селищної ради про резервування даних земельних ділянок для військовослужбовців і 3 вересня видав наказ №25 «Про резервування земельних ділянок на території Згурівської селищної ради для військовослужбовців, які беруть участь в антитериростичній операції та їх сім’ям» (Додаток №11). Даним Наказом було зарезервовано саме ті дві земельні ділянки, про які йде мова у статті (загальною площею 70 га). 

Більше того, ці землі було схематично розбито на 185 і 218 земельних ділянок орієнтовною площею 0,15 га (Додаток №12 та Додаток №13) . Отже, для учасників бойових дій зі Згурівщини та їх сімей резервувалося 403 ділянки по 15 сотих. Даний наказ та схематичні зображення були доведені до ГУ Держземагентства у Київській області.

Земля була поділена із певним запасом, адже вже тоді було зрозуміло, що війна затягується і ворог просто так не відступить. Тому ми не могли допустити, щоб хтось із воїнів та їх сім'ї не отримали передбачену Законом землю.

До речі, станом на 24 липня 2015 року із Згурівського району було мобілізовано 215 чоловік. Нині почалася 6 хвиля мобілізації і ще ніхто не знає, чи вона остання і скільки ще буде мобілізовано захисників зі Згурівщини. Демобілізованих воїнів на сьогоднішній день – 79 чоловік. На жаль, маємо серед наших захисників загиблих: Руслан Тимченко (128 ОГПБ, с. Усівка) та Генадій Мельнік (11 батальйон "Київська Русь", с. Олександринівка). Їх сім'ї, безперечно, заслуговують не меншої уваги від громади та держави.

Не можемо забувати й про бійців добровольчих батальйонів та спецпідрозділів МВС, які пішли захищати Україну не по мобілізації та по яких, відповідно, до райвіськкомату не подані витяги з наказів про зарахування добровольців Згурівщини на військову службу у відповідні спецпідрозділи. Таких хлопців у нас щонайменше 9: батальйон "Айдар" – 3 чол., "ДУК ПС" – 1 чол, батальйон "Київ-1" – 1 чол., батальйон "Київщина" – 1 чол., "ОУН-ЗСУ" (5 БТРГ 81 ДШБ) - 1, батальйон "Донбас" – 1 чол, батальйон ім. Кульчицького – 1 чол.

Крім того, на цю землю заслуговують й інші учасники бойових дій, зокрема воїни-інтернаціоналісти, яким свого часу не було забезпечено таке право. Їх у Згурівському районі налічується 43 чоловік, двоє з яких зараз добровольцями захищають Батьківщину. До речі, нещодавно наші нинішні захисники прийняли рішення на даному етапі об'єднатися з афганцями та вступити до районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану. Саме ця громадська організація представляє та захищає інтереси наших Героїв і разом із громадою відстоює право воїнів на цю землю.

Маю зазначити, що екс-голова райдержадміністрації С.С. Кузьмич разом із селищним головою П.І. Ткачуком щонайменше 3-4 рази їздили на особистий прийом до начальників Київоблзему та просили не передавати в оренду фізичним та юридичним особам стратегічні для селища земельні ділянки. Поки Степан Степанович був головою Згурівської РДА, поки їздив і тиснув, поки й вдавалося призупинити процес. Втім, начальники головного управління, які з розумінням підходили до проблеми, невдовзі звільняли свої крісла.

А процес відведення Київоблземом цих земельних ділянок громадянину із Черкаської області тривав: у вересні та жовтні 2014 року було проведено державну реєстрацію обох земельних ділянок. Про це свідчить лист-відповідь Відділу Держземагентства України в Київській області від 19.05.2015 р. (Додаток №14) на запит Згурівської районної ради. У листі також вказується, що станом на 19.05.2015 року до Відділу не надходила затверджена документація із землеустрою щодо відведення вищевказаних земельних ділянок.

У квітні 2015 року розгорівся схожий земельний скандал у Житомирській області. Прокуратура Брусилівського району подала позов до суду про визнання протиправними та скасування наказів Головного управління Держземагентства в області на розроблення проектів землеустрою щодо відведення в оренду 9-ти земельних ділянок площею понад 580 га і вартістю понад 1,1 млн грн. жителю Київщини.

У червні Житомирський окружний адміністративний суд визнав протиправними та скасував відповідні накази ГУ Держземагентства в Житомирській області. Причиною для скасування незаконних наказів стало те, що приватна особа не підтвердила документально, що має сільськогосподарську техніку для обробітку великих площ землі, не обґрунтувала необхідність її отримання. Цього було досить, щоб зрозуміти прокуратурі та суду, що псевдофермер та ГУ Держземагентства в Житомирській області у змові обдурили державу на 580 га!

Цей прецедент додав упевненості, що Закон та правда мають бути і на боці громади Згурівки, а ті, хто перевищив повноваження - мають бути покарані. Тому 25 травня 2015 року районна рада звернулася із листом до прокуратури Київської області та Головного управління СБУ в м.Києві та Київській області із проханням провести перевірку законності надання Київоблемом громадянину Вишнякову Є.В. двох земельних ділянок під Згурівкою (Додаток №15).

Прокуратура передала питання щодо проведення перевірки до Державної інспекції сільського господарства у Київській області (Додаток №16). На даний час відповідь по результатам розгляду клопотання районна рада не отримала. СБУ проводить своє розслідування, а інформація про хід та результати якого наразі невідома.

26 травня 2015 року під час зустрічі голови Київської обласної державної адміністрації Шандри В.М. з активом Згурівського району, головою районної ради та депутатом районної ради Паліводою Ю.О. перед очільником Київщини було порушено вищевказане питання. На звернення Володимир Миколайович запевнив у своїй підтримці та повідомив, що дане питання знаходитиметься на постійному контролі особисто у нього та заступника голови КОДА Христюка Дмитра Вікторовича. 

Але далі почалося найцікавіше. 30 червня 2015 земельну ділянку №1 площею 31,7267 га, яка знаходиться у напрямку на с. Красне почали розорювати. Втім обробляти зарезервовану для воїнів землю приїхав не житель Черкащини Євген Вишняков (якого ніхто у Згурівському районі не бачив) зі своєю технікою (якої він, очевидно, не має). Обробіток землі здійснювався невідомим трактором під керівництвом жителів смт Згурівка Золотоверхого Сергія Васильовича та Зленка Юрія Володимировича, які представилися уповноваженими особами орендаря – жителя Черкаської області Вишнякова Є.В. 

З метою з’ясування правомірності обробітку та недопущення силового протистояння, на місце події виїхали: учасники бойових дій-члени  РО УСВА; голова Згурівської районної ради Чубук Є.О.; голова Згурівської районної державної адміністрації Мозговий В.М.; голова Згурівської селищної ради Ткачук П.І.; начальник Згурівського РВ ГУ МВС України в Київській області Медуниця А.О., депутат районної ради, голова постійної комісії ради з питань дотримання законності та правопорядку Палівода Ю.О.; депутат районної ради, нинішній голова Яготинської РДА Дерунець О.Ф.; голова Асоціації фермерів Київської області Чубук О.І., представники Асоціації фермерів Згурівського району та представники громадськості.

На місці події, особи, які керували процесом обробітку вищевказаної земельної ділянки не надали правовстановлюючих документів (договору оренди) на земельну ділянку та документів, які засвідчують правовідносини із орендарем – жителем Черкаської області, громадянином Вишняковим Є.В. Не були надані і документи, за якими сільськогосподарському транспортному засобу надавалося право обробітку земельної ділянки, а співробітники міліції не вчинили жодних дій для того, щоб взяти пояснення у водія агрегату.

Варто зазначити, що обробіток було почато незаконно, адже не було встановлення межових знаків та не було встановлено сервітуту з власниками земельних ділянок, що знаходяться всередині земельного масиву та не погоджені межі з суміжними землекористувачами. 

Поясню стосовно останнього. У 1995 році узгоджувальна земельна комісія при виконкомі Згурівської селищної ради строком на 1 рік (у тимчасове користування) наділив жителям Згурівки городи на земельних ділянках, про які йде мова. З того часу ця земля використовувалася людьми і сьогодні багато згурівчан продовжують вирощувати там городину, селищна рада не заперечувала. Більше того, користуючись правом набувальної давності деякі жителі Згурівки приватизували свої городи, які знаходяться всередині земельної ділянки, яку ГУ Держземагентства в Київській області передав в оренду на 49 років громаданину Вишнякову Є.В. Тому новий орендар мав встановити сервітут із власниками всіх суміжних ділянок, тобто забезпечити доступ (дорогу) до всіх земельних ділянок, які знаходяться всередині орендованої. Цього зроблено не було і відтепер люди не можуть дістатися до своїх городів.

Особам, котрі керували процесом обробітку, мною була доведена до відома інформація про те, що дане питання стоїть на особистому контролі у голови Київської обласної державної адміністрації Шандри В.М.. Натомість, згурівський підприємець Золотоверхий Сергій Васильович, який безпосередньо керував процесом обробітку запевнив, що знає підхід до голови КОДА Шандри Володимира Миколайовича. Такі заяви насторожують, адже вже не знаєш, де і в кого нині можна шукати правди.

За інформацією Відділу Держземагенства у Згурівському районі з громадянином Вишняковим Є.В. було укладено договори оренди від 11.06.2015р. на вищевказані земельні ділянки. Понад те, затверджена документація із землеустрою та договори оренди до Відділу не надходили.

Згідно Податкового Кодексу України, розмір орендної плати за використання землі с/г призначення встановлюється у розмірі 3% -12% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки. Відповідно до ст. 23 ЗУ «Про оцінку землі» технічна документація з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок за межами населених пунктів затверджується районними радами, а в межах населеного пункту - сільськими, селищними та міськими радами. У то й же час, до районної ради чи селищної ради на затвердження технічна документація з нормативно-грошової оцінки даних земельних ділянок не надходила та не розглядалася, у чому вбачається порушення Закону.

Варто також зазначити, що договори оренди із мешканцем Черкаської області Вишняковим Є.В. на вищезгадані земельні ділянки були укладені на максимальний строк - 49 років (пожиттєво) із найнижчою в Україні відсотковою ставкою - 3% від вартості землі. До прикладу, нині практично вся державна земля дається в оренду під 5%. Громадянин Вишняков Є.В. і тут виявився особливим.

Вже наступного дня, 1 липня, Згурівська районна рада звернулася (Додаток №17) до ГУ Держземагентства в Київській області із проханням надати належно завірені копії документів, які дають право громадянину Вишнякову Є.В. та його представникам обробляти землю під Згурівкою. Наразі відповіді не отримали, але як тільки такі документи надійдуть до районної ради, і в них будуть виявлені порушення чинного законодавства, у межах своїх повноважень будемо невідкладно звертатися із позовом до суду про визнання протиправними та скасування наказів і договорів Головного управління Держземагентства в Київській області щодо відведення та передачі в оренду двох земельних ділянок під Згурівкою. Впевнений, що такі документи вже затребувала прокуратура та СБУ.

За інформацією, вказаній у депутатському зверненні (Додаток №18) депутата Згурівської районної ради, голови постійної комісії ради з питань дотримання законності та правопорядку Паліводи Ю.О., станом на 2 липня дані земельні ділянки не були поставлені на облік у Згурівському відділенні Переяслав-Хмельницької ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, що свідчить про спробу уникнення від сплати податків на території Згурівського району.

Відреагували на ситуацію й учасники бойових дій - афганці та нинішні захисники України. Листом №1 від 02.07.2015 (Додаток № 19) до Згурівської районної ради звернувся голова районної організації «Українська спілка ветеранів Афганістану» Панасюк М.І. Відповідні звернення були адресовані в Згурівську РДА та Прокуратуру Згурівського району. У своєму зверненні Спілка ветеранів Афганістану, до якої вступили учасники АТО, просить захистити права учасників бойових дій на ці земельні ділянки. 

Цікаво те, що в ситуації, яка склалася, ні ГУ Держземагентства в Київській області, ні орендар Вишняков Є.В., ні його представники у Згурівці Золотоверхий С.В. не відчувають та не визнають своєї неправоти. Більше того, згурівський підприємець, який керував процесом обробітку землі, заявив до райвідділу міліції про те, що 30 червня люди, які виїхали встановити законність обробітку землі, нібито перешкоджали господарській діяльності. 

Понад те, початковій стадії конфлікту правоохоронним органам так і не стало цікаво:
 1. чи законною взагалі відбувалася так звана господарська діяльність; 
 2. чи законно Київоблемом було передано згурівську землю в оренду "фермеру" з Черкаської області;
 3. чому громадянин Вишняков Є.В. уникає від сплати податків у Згурівці;
 4. чому новоспечений орендар порушив Закон і не подав на затвердження районної ради технічну документацію з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок; 
 5. хто взагалі мав право підписувати договір оренди без затвердженої нормативно-грошової оцінки відповідно до Закону?;
 6. чому ці чиновники ще на своїх посадах, продовжують дурити народ, державу й наживатися на чужому горі?;
 7. як фізична особа, якій на особливих (найкращих в Україні) умовах дається в оренду державна земля для ведення ф/г, може передати у користування цю землю іншій особі, яка не має відношення до сільського господарства.
Схоже на те, що ці питання мало кого цікавлять. Але на допит у міліцію викликають чомусь саме людей які добиваються правди та законності, їх викликають по факту нібито перешкоджання господарській діяльності.

Варто зазначити, що з Євгеном Вишняковим пов’язані земельні скандали не лише в Згурівському районі та Київській області. Так, у нещодавньому інтерв’ю телеканалу ICTV голова Драбівської районної ради Черкаської області Володимир Дзега повідомив, що громадянин Вишняков Є.В. є підставною фізичною особою, якій аналогічними корупційними схемами, для ведення фермерського господарства відводяться сотні гектар фермерської землі в Черкаській області. При цьому Володимир Дзега зазначає, що дана підставна особа має підтримку впливових осіб.

Не здивуюся, якщо державна земля таким чином передається в оренду Євгену Вишнякову і в інших областях України. Це, до речі, можуть легко перевірити уповноважені органи.


Таким чином, проглядається цілком чітка загальнонаціональна корупційна схема: через підставну особу оформляється земля у різних куточках України. Залишається лише здогадуватись, хто насправді стоїть за схемою, яка була започаткована "сім'єю" Януковича й продовжує працювати сьогодні.

Зважаючи на те, що схема є загальнонаціональною, можна зробити висновок, що кінці слід шукати у самому Державному агентстві земельних ресурсів України (до речі, зараз установа змінює вивіску та називається Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру). Цілком ймовірно, що "кришується" все це не в останніх кабінетах на столичній вулиці Грушевського та інших впливових установ з Печерських пагорбів. Але чи вистачить волі у відповідних органів та посадових осіб ліквідувати цю схему та покарати винних, не дивлячись на те, хто за цим усім стоїть?

9 липня із особистим прийомом у Згурівський район повинен був приїхати в.о. прокурора Київської області Грабець І.Н. Озвучити проблему та заручитися підтримкою у головного прокурора області ми ходили разом із головою селищної ради Ткачуком П.І. На жаль, у зв'язку з обставинами, Ігор Несторович не зміг прибути у Згурівку. Інформація та звернення були передані через начальника відділу з питань розгляду листів та прийому громадян обласної прокуратури Голинського Ярослава Олеговича.

16 липня, прокурором Київської області було призначено Євгена Бондаренка. Звичайно ж, хочемо потрапити на особистий прийом до нового очільника обласної прокуратури. Сподіваюся, що він, як професіонал із незаплямованою репутацією та бажанням навести порядок у Київській області, допоможе встановити справедливість, захистити права захисників України та інтереси громади Згурівки.

Крім того, 15 та 16 листопада звернення від Згурівської районної ради із проханням вжити заходів для справедливого вирішення даного питання були направлені:
 1. Голові Київської обласної державної адміністрації Шандрі В.М. (Додаток №20);
 2. Голові Київської обласної ради Бабенку М.В. (Додаток №21);
 3. Народному депутату України Міщенку С.Г. (Додаток №22);
 4. Депутату Київської обласної ради Мостіпану О.О. (Додаток №23);
 5. Депутату Київської обласної ради Цвику В.В. (Додаток №24).
Чекаємо на їх адекватну реакцію та дієву підтримку в даному питанні.

На сьогоднішній день вже відгукнувся та запропонував свою підтримку депутат Київської обласної ради Олександр Мостіпан. Свою допомогу запропонував також депутат Київоблради від ВО "Свобода" Сергій Калішук, який є членом постійної комісії ради з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією. Згурівська районна рада вже направила лист Калішуку, на який він обіцяв відреагувати своїм депутатським зверненням до відповідних правоохоронних органів та органів виконавчої влади.

Ми у свою чергу не складаємо руки й продовжуємо боротьбу за землю, яка по праву належить тим, хто її захищає на фронті! Цей скандал вже перетнув межі району і області.

Так, телеканал ICTV продовжив розслідування стосовно "фермерської" діяльності громадянина Вишнякова і 23 липня зняв сюжет про захоплення землі бійців АТО зі Згурівщини. 28 липня сюжет з'явився у випуску новин телеканалу.


У сюжеті керівництво ГУ Держземагентства в Київській області констатує факт передачі в оренду даних земельних ділянок громадянину Вишнякову Є.В. і киває на своїх попередників, які підписували документи.

Натомість начальник Державної інспекції сільського господарства у Київській області Іван Чернявський, зазначив журналістам, що його відомство, якому обласна прокуратура доручила провести перевірку законності щодо надання в оренду землі під Згурівкою "фермеру" із Черкащини, вже знайшла порушення. Так, за словами Івана Юрійовича, у відповідності до Закону України "Про ведення фермерського господарства", фізичній особі для ведення ф/г державою надається одна земельна ділянка одним масивом і один раз. Всі інші земельні ділянки фермер повинен отримувати на конкурсній основі (аукціоні - ред.) та на загальних підставах.

Ситуацією зацікавилися й інші провідні національні ‪‎ЗМІ‬ і ми готові з ними співпрацювати, надати всю необхідну інформацію. І схоже на те, що ймовірно лише розголос на всю країну допоможе добитися правди та захистити права наших захисників.

На ситуацію вже відреагував начальник ГУ МВС у Київській області Вадим Троян. Вадим Анатолійович особисто ознайомився із ходом розслідування та 26 липня прокоментував ситуацію так:


Нікому не хочеться ескалації конфлікту, але ситуація критична. Сподіваємося, що тих обертів, яких набрало дане питання, вистачить для того, аби привернути належну увагу відповідних органів та нарешті захистити й забезпечити права воїнів Згурівського району на дані земельні ділянки.

Будемо продовжувати боротьбу на цьому рівні, а якщо треба буде - підемо далі: до Президента, прем'єра, ‪Верховної Ради‬, Генпрокуратури та ‪‎СБУ‬. Не маю сумніву, що відстоїмо землю, на яку по закону та моралі заслуговують наші хлопці, які заслуговують на те, аби за них боролися.

Якщо держава й тоді не повернеться обличчям до тих, хто її захищає і не запрацює сила закону - почне працювати закон сили. Цього не розуміють тільки ті, хто відірваний від реальності. І цього аж ніяк не можна допустити сьогодні - коли окупант продовжує своїм чоботом топтати українську землю.

Тримаймося купи, разом неодмінно доб'ємося правди!Додаток №1

Додаток №1 :Рішення Згурівської селищної ради №496-34-VI від 20 серпня 2013 року
«Про отримання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо встановлення та
зміни меж населеного пункту смт Згурівка Згурівської селищної ради»

Додаток №2

Додаток №2: Клопотання Згурівської селищної ради щодо
надання дозволу на юридичне оформлення меж смт Згурівка

Додаток №3

Додаток №3: Рішення Згурівської районної ради №231-31-VI від 29.08.2013 року
«Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою
щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту селища міського типу Згурівка,
Згурівської селищної ради»

Додаток №4

Додаток №4: Лист районної ради від 26.05.2014 №01-37-78
про надання інформації стосовно виконання рішення. 

Додаток №5

Додаток №5: Лист-відповідь селищної ради №02-40-192/323 від 05.06.2014 
про надання інформації стосовно виконання рішення районної ради. 

Додаток №6

Додаток № 6: Лист від голови Згурівської РР та голови Згурівської РДА
до начальника головного управління Держземагентства в Київській області

Додаток №7

Додаток № 7: Відповідь головного управління Держземагентства в Київській області
на лист голови Згурівської РР та голови Згурівської РДА


Додаток №8


Додаток № 8: Лист від голови Згурівської селищної ради 
до начальника головного управління Держземагентства в Київській області

Додаток №9

Додаток № 9: Рішення Згурівської селищної ради № 819-45-VI від 02.09.2014р.
«Про резервування земельних ділянок на території Згурівської селищної ради
для військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції, їх сім’ям»

Додаток №10

Додаток № 10: Лист Згурівської районної державної адміністрації від 03.09.2014 № 6-26/1715
до відділу Держемагентства у Згурівському районі

Додаток №11

 Додаток № 11: Наказ відділу Держземагенства у Згурівському районі від 03.09.2014 
«Про резервування земельних ділянок на території Згурівської селищної ради
для військовослужбовців, які беруть участь в антитериростичній операції та їх сім’ям»

Додаток №12 

 Додаток № 12: Схематичне зображення земельної ділянки №1 (у напрямку с. Красне),
запропонованої Відділом Держземагентства, 
як зарезервована для військовослужбовців Згурівщини,
які беруть участь в АТО. Ділянка розбита на 185 земельних ділянок орієнтовною площею 0,15 га.


Додаток №13

Додаток № 13: Схематичне зображення земельної ділянки №2 (у напрямку с. Леніне),
запропонованої Відділом Держземагентства, як зарезервована для військовослужбовців Згурівщини,
які беруть участь в АТО. Ділянка розбита на 218 земельних ділянок орієнтовною площею 0,15 га.

Додаток №14

Додаток №14: Лист-відповідь Відділу Держземагентства України в Київській області
від 19.05.2015 р. на запит Згурівської районної ради.

Додаток №15


Додаток №15: клопотання Згурівської районної ради до прокуратури Київської області
та ГУ СБУ у м. Києві та Київській області від 25.05.2015 № 01-37/90

Додаток №16

Додаток №16: Лист-відповідь Прокуратури Київської області
на звернення голови Згурівської районної ради


Додаток №17


Додаток №17: Лист Згурівської районної ради №01-37/106 від 01.07.2015р. до ГУ Держземагентства в Київській області щодо надання документів

Додаток №18


Додаток №18: Депутатськн звернення депутата Згурівської районної ради,
голови постійної комісії ради з питань дотримання законності та правопорядку Паліводи Ю.О.

Додаток №19

Додаток №19: Звернення голови РО УСВА (спілка афганців) до голови
Згурівської районної ради

Додаток №20

Додаток №20: Лист Згурівської РР № 01-37/118 від 15.07.2015 р. до
голови Київської обласної державної адміністрації Шандри В.М.

Додаток №21

Додаток №21: Лист Згурівської РР № 01-37/120 від 16.07.2015 р. до 
голови Київської обласної ради Бабенка М.В.

Додаток №22

Додаток №22: Лист Згурівської РР № 01-37/121 від 16.07.2015 р. до 
народного депутата України Міщенку С.Г.

Додаток №23

Додаток №23: Лист Згурівської РР № 01-37/119 від 16.07.2015 р. до 
депутата Київської обласної ради Мостіпана О.О. 

Додаток №24

Додаток №24: Лист Згурівської РР № 01-37/122 від 16.07.2015 р. до 
депутата Київської обласної ради Цвика В.В. 

Немає коментарів:

Дописати коментар