понеділок, 11 червня 2018 р.

Відбулося засідання постійної комісії КОР з питань АПК та земельних відносин

Сьогодні, 11 червня, відбулося засідання постійної комісії Київської обласної ради з питань АПК та земельних відносин. Серед питань, які були розглянуті комісією: проекти рішень КОР, звернення органів місцевого самоврядування, місцевих депутатів, громадських організацій щодо порушень земельного законодавства, бездіяльності КОДА у відстоюванні інтересів держави в суді, пропозицій щодо розвитку сільських територій та АПК Київщини, розгляд звітів про виконання цільових програм та інше. Коротко про питання та прийняті рішення:

1Звернення Асоціації фермерів Васильківського району щодо незаконного позбавлення земель, які надавалися у постійне користування для ведення фермерського господарства. Встановлено, що за допомогою загальнорозповсюдженої схеми, яка нині використовується на Київщині Головне управління Держгеокадастру в Київській області на території Васильківського району передало близько 50 га трьох фермерських господарств у приватну власність іншим фізичним особам. За цим фактом комісія одноголосно прийняла рішення звернутися до прокуратури Київської області та поліції для перевірки фактів, викладених у зверненні, вжиття відповідних заходів реагування, в межах наданих повноважень та інформування про результати комісію й заявника.

2) Звернення депутата Обухівської районної ради Олексія Гридько щодо бездіяльності Київської обласної державної адміністрації у поверненні земельних ділянок, які були незаконно передані Шуфричу в межах прибережних смуг на території Обухівського району. Позов був поданий заступником прокурора області в інтересах держави в особі Київської ОДА. Разом із тим, представники облдержадміністрації на суд жодного разу не з'явилися.
Зважаючи на це комісія прийняла рішення звернутися до голови КОДА Олександра Горгана із проханням надати пояснення щодо неявки представників Київської обласної державної адміністрації на судові засідання у справі за позовом прокуратури стосовно захисту інтересів держави (справа № 911/274/18 під головуванням судді Савчук С.О.) та вжити необхідних заходів по організації та забезпеченню належного виконання службовими особами КОДА обов'язків по відстоюванню інтересів держави та громад Київської області.

3) Про надання у користування мислівських угідь Поліській районній громадській організації мисливців та рибалок «Поляна» у Поліському районі Київської області. Питання було відпрвлено на доопрацювання із рекомендацією повністю реалізувати вимоги закону "Про мисливське господарство та полювання" в частині погодження із землекористувачами та землевласниками земельних ділянок, що входять до складу мисливських угідь.

4) Звернення Таращанської міської ради щодо наростання соціальної напруги в м. Тараща у зв’язку із відчуженням у приватну власність 70 га землі, яка раніше надавалася жителям міста під городництво (по 5-10 соток) і останнього моменту використовувалася таращанцями для вирощування сілськогосподарської продукці шляхом вдення особистого селянського господарства. Разом із тим, ГУ Держгеокадастру в Київській області роздало іншим фізичним особам по 2 га, які в подальшому продали цю землю одній особі. Крім того, у приватну власність були віддані громадські пасовища, які в подальшому із порушенням закону були розорані. Така схема, коли у людей забирають останні засоби на існування, а у громад - перспективу, повсюдна для всієї Київщини. У відчаї та небажанні чиновників усіх рівнів області заступитися за права простих людей, міська рада звернелася до постійної комісії КОР з питань АПК та земльних відносин. На розгляд самого питання представник ГУ Держгеокадастру у Київській області не з'явився.
Заслухавши заявника та вивчивши питання, комісія вирішила звернутися до ГУ Держгеокадастру щодо надання пояснень у даній ситуації та до поліції й прокуратури Київщини із проханням провести перевірку вказаних фактів, вжиття необхідних заходів реагування у межах наданих повноважень та інформування про це комісію.

5) Звернення голови споживчого товариства «Маркавтоагромашхім» Наталії Косовської щодо відновлення та розвитку сільських територій Іванківського та Поліського районів шляхом вирощування, переробки льону - довгунця та виробництва льоноволокна для легкої промисловості. На думку комісії напрямок льонарства є перспективним для Київщини, але потребує детального вивчення і доопрацювання задля втілення проектних пропозицій в рамках діючої Комплексної програми АПК. Зважаючи на це комісія прийняла рішення доручити Депаратаменту агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації спільно із ініціатором та розробником проектних пропозицій відпрацювати проект змін до Комплексної програми «Розвиток сільського господарства та сільських територій Київської області на 2018 – 2019 роки» в частині розвитку льонарства на Київщині та в місячний термін подати пропозиції на розгляд комісії.

6) Звернення Білоцерківської районної громадської організації «Мисливці та рибалки» про здійснення незаконного полювання на території громадської організації користувачами «Росівського» мисливського господарства ТОВ «Гран-Мисливство». Заслухавши сторони та Київське обласне та по місту Києву управління лісового та мисливського господарства, з метою всебічного розгляду питання та прийняття неупередженого й справедливого рішення, постійна комісія вирішила витребувати у заявника додаткові картографічні матеріали та розглянути їх на наступному засіданні.

7) Звіт про виконання заходів за 1 квартал 2018 року Програми розвитку лісового (муніципального) фонду Київської області на період до 2022 року. Заслухавши розробника Програми – Департаменту агропромислового розвитку КОДА та виконавця Програми – КП КОР «Київоблагроліс», комісія вирішила звіт за перший квартал 2018 року, взяти до відома. Разом із тим, зважаючи на те, що програма по суті не виконується, а заходи направлені на її реалізацію не фінансуються, комісія доручила управлінню юридичного забезпечення Київської обласної ради вивчити та проінформувати комісію щодо законності відмов виконавцю у розробці проектів землеустрою для виконання заходів програми. Крім того, комісія вирішила звернутися до Департаменту містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації щодо надання обгрунтованих пояснень щодо відмов. Після вивчення всіх обставин та причин невиконнання програми (і не лише цієї), комісія готова радикально підходити до вирішення питання задля того, щоб програми з АПК у Київській області нарашті запрацювали.

8.) Про надання у користування мисливських угідь Товариству з обмеженою відповідальністю «Спеціалізоване мисливське господарство «Кагламай» у Переяслав-Хмельницькому районі Київської області. Розглянувши лист товариства з проханням відкласти розгляд питання для доопрацювання пакету документів враховуючи попередні рекомендації комісії, постійна комісія вирішила перенести розгляд питання на наступне засідання.

9) Проект рішення Київської обласної ради «Про погодження клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок». Заслухавши доповідачів комісія вирішила підтримати Проект рішення, рекомендує включити його в порядок денний наступної сесії облради та прийняти рішення.

10) Проект рішення Київської обласної ради, яким передбачається погодження КОР клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних ділянок лісів по постійному лісокористувачу Державному агентству України з управління зоною відчуження (ДСП «Північна Пуща»). Заслухавши доповідачів комісія вирішила підтримати Проект рішення, рекомендує включити його в порядок денний наступної сесії облради та прийняти рішення.

Дякую членам комісії, доповідачам та гостям за продуктивну роботу!

З.І. Фото давнє - одне із перших засідань комісії після її формування у новому скликанні КОР.

Далі буде!

Немає коментарів:

Дописати коментар